Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příběh

2. 5. 2009

   Příběh ve FF VII je to, co mnozí považují za nejdůležitější část celé hry. Budu se proto snažit být stručný a dostatečně vyvážit text, abych postihl základní dějovou linku a smysl příběhu.

 

   Kompletní výpis všech událostí a zvratů by totiž zabral několik desítek stránek, takže volím raději přehlednost a srozumitelnost textu. Před pár lety jsem však napsal kompletní příběh FF VII. Avšak původní data nebyla zálohována, takže když mi čmajzli notebook, byl jsem v pytli. Naštěstí jsem tento článek poskytl několika webů, především FF Bonuswebu. Dávám proto odkaz tam: http://ff.bonusweb.cz/final-fantasy-7.php?page=pribeh_hry  Tam tedy odkazuji ty, kteří chtějí kompletní příběh. Jen upozorňuji, že text je trochu zaostalejší ve výrazové formě a plný překlepů a hrubek, inu, každý někdy začínal.cheeky

 

  Kde tedy začít a jak vyprávět? Mám vyprávět chronologicky nebo tak, jak se na nás valí události ve hře? Volím spíše to druhé.

 

wallpaper-314936.jpg   Hlavním hrdinou hry je zamlklý a samotářský žoldák Cloud Strife, který se nechá najmout ekologickou teroristickou skupinou AVALANCHE. Ta hodlá zničit Mako reaktory v hlavním městě Midgar, které sice produkují velké množství energie, jež pohánějí vyspělé technologie a usnadňují každodenní život lidem, avšak za cenu drastické devastace životního prostředí. Vůdce AVALANCHE, hromotluk Barret, navíc zastává názor, že Mako reaktory vysávají z planety její životodárnou energii, a ta tak pomalu umírá. Mako reaktory patří mocné elektrárenské společnosti Shinra, která obdržela jméno po svém zakladateli a Prezidentovi, jenž de facto stvořil vlastní stát, který vojenskou silou, propagandou a zastrašováním ovládá Midgar i většinu světa.

 

presidentshinra-ffvii-fmv.png   První mise AVALANCHE je úspěšná, avšak při pokusu o zničení Mako reaktoru v 5. sektoru (Midgar je rozdělen na 8 sektorů, které se rozkládají vysoko nad zemí na mohutných betonových pilířích stojících na místech chudinských čtvrtí) je skupina přepadena Shinrovými vojáky. Reaktor je sice zničen, ale Cloud při výbuchu padá do hlubin pod 5. sektorem, kde jej před jistou smrtí zachrání přistání do květinového pole, jež se rozkládá na podlaze zničeného a opuštěného kostela. O květiny se stará tajemná a krásná dívka jménem Aeris. Cloud Aeris zachrání před členy Turks, kteří jsou Shinrovými agenty, jež plní pro společnost úkoly jako špehování, únosy a vraždy. Než se Cloud dozví, proč se Turks zajímá o Aeris, dojde ke katastrofě. Shinra se dozví, že úkrytem AVALANCHE je bar „7th Heaven“, který se nachází v chudinských čtvrtích pod 7. sektorem, a jenž vede Cloudova kamarádka z dětství Tifa. Za napomáhání teroristům Shinra odsoudí všechny obyvatele 7. sektoru k smrti a nařizuje demolici pilíře, který podpírá vrchní obytnou platformu. Ta se zřítí a zabije všechny pod ní, včetně členů AVALANCHE, z nichž přežije pouze Barret. Jelikož se vzápětí Turks zmocní Aeris, ocitají se naši hrdinové ve svízelné situaci.

 

cloud-ffvii-fmv-bike.png   Cloud, Barret a Tifa se rozhodnou pomstít společnosti a plánují záchranu Aeris. Od její nevlastní matky se navíc dozví, že je zřejmě posledním žijícím příslušníkem starobylé a mocné rasy zvané Cetra. Ta kdysi opustila svou umírající planetu, aby našla nový domov. Po dlouhém putování mezi hvězdami se usadila na planetě a spřátelila se s lidmi. Postupně, když došlo k jejich míšení s lidmi, ztratili Cetrové své schopnosti a postupně vymřeli. Shinra zná původ Aeris a sleduje jí prostřednictvím Turks již celá léta. S její pomocí, jak doufá, se mu podaří nalézt cestu do „Zaslíbené země“, legendami opředeném ráji plném života a štěstí. Cloud a jeho přátelé infiltrují Shinrův mrakodrap, sídlo celé společnosti, ale při marném pokusu o záchranu Aeris jsou zajati i spolu s inteligentním a mluvícím tvorem jménem Red XIII, jehož zachrání před smrtí. Nyní jsou věci o něco jasnější, neboť se Cloudovi a jeho společníkům podaří zjistit, proč Shinra prahne po Zaslíbené zemi. Tento svět totiž umírá, příroda se od lidí odvrací, ve světě narůstají politické a sociální problémy, Mako energie dochází, a uvnitř společnosti navíc zuří krutý boj o moc. Podle Shinry čeká v Zaslíbené zemi hojnost Mako energie a nová sláva pro jeho společnost.

 

quality.png   Zatímco jsou Cloud, Barret, Tifa, Aeris a Red XIII ve vězení, kde čekají na popravu, přepadne Shinrův mrakodrap Sephiroth, legendami opředený voják, jenž byl léta považován za mrtvého. Sephiroth zabije Prezidenta Shinru a zmocní se JENOVY, kterou společnost v naprostém utajení před veřejností drží pod zámkem. Útok Sephirotha umožní našim hrdinům útěk z Shinrova mrakodrapu a následně i z Midgaru. V blízkém městě Kalm Cloud svým novým přátelům vysvětluje, že kdysi býval členem Shinrovy elitní jednotky zvané SOLDIERS, stejně tak jako Sephiroth. Ten se však pomátl poté, co zjistil pravdu o JENOVĚ, a o tom, že na něm společnost dělala zrůdné pokusy. JENOVA byla totiž zákeřná a nebezpečná bytost z vesmíru, která před 2000 lety dopadla na planetu s úmyslem jí ovládnout. Tomu se snažili zabránit Cetrové, avšak JENOVA vypustila do vzduchu mor, který většinu z nich zabil. Přesto se jim podařilo JENOVU zatlačit do Severního kráteru vzniklého po dopadu meteoru, a zde jí uvěznit. Před mnoha lety však JENOVU objevil vrchní vědec Shinry profesor Gast, který si jí spletl s pozůstatkem Cetry. Po zjištění, co ve skutečnosti objevil, od Shinry odešel. Jeho fig_3.2.jpgmísto převzal krutý profesor Hojo, který zjistil, že buňky JENOVY obsahují výjimečný genom, jenž lidem dává mimořádné schopnosti. Provádí tedy pokusy na lidech a své asistence Lukrécii, která s ním čeká dítě, navíc bez jejího vědomí implantuje do dělohy buňky JENOVY. Tak se zrodí Sephiroth.

 

   Dlouhá léta je Sephiroth věrný společnosti, ale když během mise v Nibelheimu, rodišti Clouda a Tify, zjistí pravdu o svém původu, všechny zabije, město vypálí a vydá se do nedalekého Mako reaktoru, kde Shinra tajně drží JENOVU. Osvobodí jí a prohlásí Matkou a pravou dědičkou planety. Je rozhodnut pomoci jí zničit lidstvo. Teď je Sephiroth skutečným nebezpečím pro celý svět, neboť nikdo se mu nemůže rovnat intelektem a schopnostmi. Na místě činu je však i Cloud, který se Sephirothovi postaví. Výsledek boje je však zahalen v Cloudově mysli. Přesto jeho vyprávění 00012.jpgostatní věří, ačkoli si nedokáží vysvětlit, jak mohl Cloud přežít střet se Sephirothem, nebo co legendární voják dělal během oněch 5 let, jež od událostí v Nibelheimu uběhly. Více se jen jedno, Shinra celý incident ututlal a JENOVU nechal převézt z Nibelheimu do Midgaru. Cloud je rozhodnut Sephirotha zastavit a ostatní jdou s ním. Následuje tedy Sephirothovo pronásledování po celém světě, odkrývání dalších tajemství i útěk před mocnou rukou společnosti, kterou po Prezidentově smrti převezme jeho mladý a nebezpečný syn Rufus.

 

   Během putování světem Cloud a jeho přátelé narazí na nové spojence. Stanou se jimi tvor Cait Sith, jenž je však ve skutečnosti špiónem člena Turks jménem Reeve, dospívající ninja bojovnice Yuffie, bývalý člen Turks Vincent a talentovaný pilot i mechanik Cid. Ve starobylém a ukrytém chrámu, který kdysi vybudovali Cetrové jako centrum své civilizace, parta naráží na Sephirotha, který odhaluje část svého plánu na zničení země. S pomocí „Černé materie“, mocného starobylého kouzla, hodlá přivolat na planetu images--1-.jpgpohromu z nebe, která není ničím jiným, než velkým meteorem, jenž má planetu smrtelně zranit. Jelikož je planeta de facto živoucím organismem, který reaguje na jakékoli zranění uvolněním velké energie, jež pomáhá utrpěné zranění léčit, chystá se Sephiroth využít této energie k tomu, aby se stal novou a mocnou entitou, v podstatě bohem, který by vyhubil lidskou rasu, a za pomoci JENOVY jí nahradil novou životní formou. Sephiroth se nejenže zmocní Černé materie, ale také zabije Aeris při pokusu zastavit jej přivoláním kouzla Holy, které je dědictvím jejích předků, a jenž může použít jen ona.

 

   Cloud nese smrt Aeris velmi těžce a ztrácí víru. Sephiroth jej navíc dokáže ovládat, a tak jej de facto přinutí pomoci mu použít Černou materii. Svět stojí na pokraji zániku, který je o to horší, že se vinou Shinry celá parta hrdinů na dlouho rozdělí, přičemž beze stopy mizí i Cloud. Zatímco se k planetě nezadržitelně řítí velký meteor, svět se propadá do chaosu a čelí novým hrozbám, například agresivním Weapons, které kdysi stvořili Cetrové pro boj s JENOVOU, avšak nikdy je nepoužili, a proto je ukryli do Severního kráteru. Z něj však po použití Černé materie unikají a instinktivně útočí proti nové hrozbě planety - společnosti Shinra. Jakékoli pokusy o zastavení meteoru nebo nastolení pořádku v rozpadajícím se světě se ukazují jako neúčinné. Planeta čelí vážné krizi. Dojde i k odhalení skutečné podstaty Cloudova příběhu.

 

images--2-.jpg   Cloud nikdy nebyl členem SOLDIERS, byl pouze řadovým vojákem, jelikož postrádal patřičné schopnosti. Vše, co svým přátelům řekl, byly lži, které si vymyslel nebo slyšel u svého přítele Zacka, skutečného člena SOLDIERS. Ten byl během incidentu v Nibelheimu smrtelně raněn při souboji se Sephirothem. Vyčerpaného Sephirotha Cloud sice dokázal hodit do nitra Mako reaktoru, ale sám při tom utrpěl zranění, kterým podlehl. Po zprávách o těchto událostech dorazil na místo činu Hojo, který se rozhodl použít těla Zacka a Clouda k pokusům. Vytvořil nejen dokonalé kopie Sephirotha za použití buněk JENOVY, ale stejným postupem i „zrekonstruoval“ Clouda. Ten se tak probudil k novému životu, aniž by tušil, co se stalo. Zack spolu s Cloudem unikají ze spárů šílence Hoja, ale jsou dopadeni. Zack umírá při snaze ochránit Clouda. Ten přejímá jeho meč i identitu, aby pokračoval v jejich odkazu. Sephiroth ovšem v Nibelheimu nezemřel, podařilo se mu prostřednictvím Mako energie proniknout do „Proudu života“, mízy planety, ze které se rodí veškerý život, a kde „kolují“ i ti, co zemřeli. Vzhledem k obsahu buněk JENOVY ve svém těle dokáže Sephiroth, jenž si léčí své rány v Severním kráteru, ovládat všechny své klony i Clouda, kteří mají ve svém těle stejné prokletí. Prokazuje se tak teorie minorcast-ffvii-fmv.pngprofesora Hoja, který věří, že JENOVA nikdy ve skutečnosti nezemřela, ale svou infiltrací živých organismů postupně asimiluje život na planetě, znovu ho sjednotí, a tak opět povstane ve své dřívější podobě a moci. Sephiroth tak je i navzdory své silné vůli pouhým avatarem, loutkou JENOVY.

 

   Parta se dokáže postupem času opět spojit a nalézá Clouda, kterého Tifa astrálním prožitkem v Proudu života opět donutí věřit v sebe sama. Cloud se tak znovu ujímá vedení a plánuje zachránit planetu. Od vzdělaného a moudrého učence jménem Bugenhagen, který je adoptivním dědečkem Reda XIII, a jenž partě pomáhá od počátku, se dozví, že Cetrové měli mocné kouzlo Holy, jež mohli v časech krize použít, a zachránit tak planetu. Holy měla Aeris, ale Sephiroth jí zabil dříve, než stačila kouzlo použít. Ve skutečnosti, guiaargumentalffvii60.jpgjak Cloud a jeho přátelé zjistí, Aeris stačila kouzlo použít, ale její sílu svazuje mocná a zlá vůle - Sephiroth. Pokud tedy dojde k zabití Sephirotha, Holy se aktivuje. Po zničení společnosti Shinra, která se de facto rozpadá na jednotlivé mocenské frakce, které si ještě před koncem všeho hodlají urvat pro sebe, co se dá, se parta vydává do Severního kráteru zlikvidovat Sephirotha. V kráteru dojde i ke konfrontaci s JENOVOU. Ta je zabita, stejně tak jako Sephirothovy klony. Sephirotha samotného však porazí a zabije Cloud, jehož na finální souboj vyzve sám legendární voják. Teprve v samotném srdci kráteru si Cloud uvědomí, že žádná Zaslíbená země nikdy neexistovala. Existuje pouze takový svět, který si lidé sami vytvoří. A ten si v podstatě vlastní neschopností a sobectvím zničili.       

 

   Po porážce Sephirotha se Holy aktivuje, ale je již příliš pozdě, neboť meteor je krátce před dopadem. Ve skutečnosti Holy planetu ještě více devastuje. Zánik planety je neodvratný, avšak ve chvíli nejvyšší nouze, kdy se i samotný Midgar ocitá v ohni, na opačném konci světa vytryskne malý zelený pramínek energie. Po něm následuje další a další. Brzy je to již celý proud, který míří k meteoru. Planeta tak lidem, kteří jí bez mála přivedli k zániku, dala ještě jednu příležitost. Avšak katastrofu nepřežilo mnoho lidí. Dosavadní civilizace tak zanikla. Lidská rasa však pokračuje, a to díky poslednímu žijícímu Cetrovi (Aeris), který splnil svou povinnost a oplatil lidem jejich laskavost, se kterou kdysi přijali její předky, jež toužili nalézt nový domov…

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

                                                                             

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jj

(Leon, 3. 7. 2012 19:28)

Neni zač, hlavně že jsi spokojená a baví tě to. To je nejdůležitější...

lasttoknow

(Yuwan, 3. 7. 2012 19:24)

Odpusť, pročetla jsem všechno, tedy jsem se ani nevyhnula té stránce, kde máš; Připomínky, požadavky a pokec, a pak jsem si až uvědomila, že jsem spíše měla psát tam - každopádně, pokud si to pamatuji správně, psal jsi, že se ti to nechce rozklikávat a psát, že je tento chat moc složitý, asi kvůli tomu psaní, protože to není online, kdy jindy bys mohl u skype či icq rychle odpovídat, takže by už bylo jedno, kde bych psala.
Bylo by skvělé si popovídat s FF fandou, ale - říkala jsem to už? - kdysi jsem jenom jedním okem zahlédla obrázek, při čemž si ani nedokážu vzpomenout kde a kdy... prostě jsem ho zahlédla. Nikdy jsem nevěděla, co to je. Jaký styl to je.
Teď, když jsem projela neskutečně hodně stránek na netu, jsem si uvědomila, že je to anime. To, co bylo stvořeno v Japonsku a lidé v Japonsku to také mají rádi. Tehdy jsem se zamilovala. Nejde o to, že jsem se zamilovala do toho obrázku nebo do té postavy díky své tváři - spíše do toho, jaký měl ten styl, jakým byl vytvořen, udělán, namalován - jednoduše cokoliv, zhotoven, kdy jsem ani tak moc nevnímala, jestli je ten muž - chlapec na obrázku hezký nebo ne. Byl prostě jiný, něco na něm mě učarovalo. Ten svět, který se skrýval za ním.
Až o hoooodně později jsem se dověděla, že je to Final Fantasy.
Pokud jsem neříkala tohle, tak tohle určitě ano; PSP jsem měla jenom ve svém mladí, kdy jsem hrávala s bratrem Chip a Dayl (teď jsem to určitě napsala špatně :D). Takže mě poněkud i zneklidnilo a rozesmutnilo, že si hru nebudu moci nikdy více zahrát, protože já byla zvyklá na knížky. Říkala jsem si, okey, to je v poho holka, zajdeš si do knihkupectví a budeš nadšená.
Proč to všechno říkám, aniž bych si obnovila účet na ICQ nenapsala ti rovnou, když tvoje ICQ mi není tajemstvím? Je to lehké, myslím, že ty ses k FF dostal jinou cestou, cestou, kterou jsem nikdy nepoznala, tedy při hře. Tedy tak se nemůžeme rozumně bavit, aniž bych se stále ptala a tvářila se neuvěřitelně nechápavě. :)
Už vím všechno, i když netvrdím, že mé označení 'všechno' doopravdy všechno znamená. Víc vědět nepotřebuji, než to, co jsi mi a ostatním fanouškům jako na stříbrném podnose přednesl tady - abych ti řekla pravdu, dále nechci už bádat.
Včera byl úplněk, po tom horku konečně chládek, a já se normálně bezevšeho, navzdory tomu, že na žádné příšery nebo podobně nevěřím, děkovala, že mi bylo dovoleno poznat tento příběh. Díky němu jsem taková, jaká jsem. Dokázal mi toho dát strašně moc. A dále nechci bádat jenom z toho důvodu, protože si myslím, že bych ten tlak ve svých očích déle nevydržela. Hodně lidem to připadá dětinské, ale ten příběh je neskutečně smutný, a kdybych měla riskovat, že něco takového dalšího bych měla přečíst, přerazilo by mě to. Každopádně se utěšuji nejspíš naivní a neskutečně pošetilou myšlenkou, a to, že v proudu života se všichni znova sejdou, kde se budou moci svým citům oddat! Vždy se mi na tváři rozline široký úsměv.
Už vážně konec, poslední vděčné poděkování, žes byl mým průvodcem do tohoto světa. :-)

Modré oči

(Leon, 3. 7. 2012 17:04)

Teda, ty to bereš pěkně z ostra. Nechceš pak přesunout rozhovor na vhodnější místo pro dlouhý chat? Třeba na icq, mail nebo facebook...klidně si řekni, můžem se tam přesunout.

Jsou to sice mé stránky, ale dělal jsem je právě pro lidi jako jsi ty, takže se klidně bez obav ptej a překonej svou vrozenou nesmělost ))

S těmi modrými oči? To je vcelku jednoduché, já mám třeba taky modré oči, ale od přírody. Ve FF mají lidé bežně modré, zelené nebo hnědé oči. Jde jen o to, že všichni členové SOLDIERS mají oči výrazně modré. A to z toho důvodu, že jim byla vpravena do těla dávka Mako energie, která jim dala sílu a magické schopnosti. Vedlejším příznakem je výrazné zmodrání očí. Nic víc v tom není...

Modré oči

(Yuwan, 3. 7. 2012 13:30)

Jasně, chápu, to je tvoje volba - jsou to tvé stránky, a věř mi, kdybych tě tu měla prosit, což bych ráda sobecky udělala, pěkně bych se ztrapnila, proto to nechám na tobě a přejdu rovnou k mé otázce, kvůli níž tu spamuji.
Někde (vážně už nevím, kde sis psal s tím, který se tě na to ptal) jsem viděla, že se někdo ptá na to, proč má Cloud modré oči nebo tak... Vždycky jsem se podivovala, proč mají ve FF všichni modré oči (chápej tak, že jsem viděla jenom film Advent Children a vlastně vůbec jenom celou FF 7, takže ne celé, nesmím to brát tak ze široka). První jsem si to vysvětlovala jako nějakou bláznivou úchylku Japonců, což je nechci vůbec urážet. Trošku mě nakrklo, proč musí mít modré oči --- hnědé jsou moc obvyklé? Pak jsem si všimla tvého rozhovoru na toto téma na tom neurčitém místě s neurčitou osobou, a chci se zeptat na ty konečné otázky;
Takže, modré oči v celém FF 7 mají jenom SOLDIERS? A pokud ano, proč? A jak toho docílili - toho, aby je modré měli, když původně měli jiné, pokud existuje nějaké vysvětlení?
Hodně si pamatuji na video, kde měli první rande (first date, pokud jsem to pochopila správně) ZACK s AERITH, a tam se podivovala a obdivovala Aerith Zackové oči, barva nebe (btw, to je to jediné, co jsem z toho s úspěchem přeložila sama, aniž bych potřebovala někoho, kdo by mi to přeložil brilantně, jako ty). Nevíš, jestli je měl sám od sebe? A pokud je měli členové SOLDIERS původně, musely se jím ještě 'přibarvit' na tu doopravdickou modrou barvu, kterou se SOLDIERS disponují, jestliže jsem to pochopila správně?

Konypels

(Leon, 3. 7. 2012 5:24)

Tak to jsem rád, že už se to vyjasnilo. Tolik komplimentů si snad ani nezasloužím. Dík! Sice jsem to celé přeložil a napsal, ale zbytek příběhu mám v PC, tady je jenom část. Pořád se ne a ne dokopat k tomu to sem dát...

Konypels

(Yuwan, 2. 7. 2012 21:29)

Už vím, jak to je. Nevyjádřila jsem se správně, nejspíš není chyba v tobě ani v tom, co jsem viděla.
Zkusím se ti to vysvětlit lépe, i když, já nejspíš neumím vůbec vysvětlovat.:
Jak píšeš to v 6. Kapitola - Plameny a stín. Myslela jsem to tak, že ty jeho VZPOMÍNKY se neshodují s tím, co jsem viděla v Crisis Core, když jsem ji sledovala. Ale myslím, že to už chápu... Je to tvůrcema. Myslím, protože jsou tam velké překážky.
Každopádně ti moc ale moc děkuju za ten překlad všeho, je to naprosto úžasné. Jsem nadšená, že existuje člověk, který umí česky a z angličtiny to přeložil. Moc jsem to nepochopila, ale teď se mi ty zející díry zaplnily. Vážně velká poklona, přečtu si celý blog, abych věděla, jak to je správné. Chci jednoho dne říct; ano, vím, o co jde ve FF 7. Jsem si jistá, že díky tobě to vědět budu. Byla jsem vážně již zoufalá, PS jsem měla jako malá holka a byla by pitomost jenom kvůli své touze utrácet tolik peněz, abych si to pořídila znova... Ale tys mi to objasnil.
Okey, dost obdivu, ale vážně díky. Připadám si tak plná, jako bych to celé dny hledala, jenom toto. Ten příběh mě dostává na kolena, a pokud to tak někdy bude...

Zmatek

(Leon, 2. 7. 2012 20:54)

Ahoj,

nevím tedy jaká videa jsi zrovna viděla, ale pokud jsi viděla FF VII a ne nějaké její kompilace (těch her je víc), pak je hlavním hrdinou Cloud a Zack tam je jako okrajová, ač velmi důležitá, postava. Žádné nahrazování Zacka Cloudem není. Zřejmě máš na mysli FF VII Crisis Core, kde je hlavním hrdinou Zack, ale to je úplně jiný příběh, který se odehrává několik let před tím, než co se odehrává ve FF VII.

Zmatek

(Yuwan, 2. 7. 2012 20:18)

Ahoj, nevím, jestli to uvidíš, ale jsem zmatená. Zrovna jsem se dívala, jak hrají FF nějací hráči - video vždy dají na youtube. Nejsem vůbec zdatná angličtinářka, ale tak tak jsem se anglickými titulky prokousala, a teď se zmůžu jenom na to hledět. Proč tady nemáš Zacka? On byl přece na různých místech, kde si ho do příběhu nedal a také jsi Zacka nahradil Cloudem. Je to schválně, protože lidé by to tak obsáhlé nepochopili? Nebo proč? Každý píše něco jiného, mám v tom zmatek a já si tak přála, abych tento úžasný svět, hru, pochopila. Je to ale těžké, když je všechno rozlišné. :/
Prosím, odpověz.

Moc děkuji

(Ania Sweet, 10. 11. 2011 6:02)

Jéé , děkuji , skvělá rada :D

Ahoj

(Ania Sweet, 9. 11. 2011 21:27)

Ahoj , kde se dá sehnat final fantasy vii ? Hledala jsem ho ale marně :/

Re: Ahoj

(Leon, 10. 11. 2011 5:42)

Záleží na tom, jestli chceš PC verzi nebo PlayStation verzi.

Ani na PC a ani na PSX už originál běžně neseženeš, ale v bazaru nebo v Aukro.cz určitě ještě nějaký kus určitě mají. Každopádně se dá PC verze stáhnout z netu a na PS3 si můžeš z PS Store stáhnout bez problému za asi 200 Kč celou hru. Takže šancí jak jí získat je dost.

 

 Statistiky

Online: 1
Celkem: 102997
Měsíc: 204
Den: 5