Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tipy, triky a nepovinné úkoly

29. 4. 2009

Ultimátní zbraně:

   Každá z postav má svou Ultimátní neboli nejsilnější zbraň. Každá Ultimátní zbraň pojme 8 Materií a její účinek v boji je mnohonásobně vyšší, než u zbraní klasických. Zároveň jsou útoky s Ultimátní zbraní mnohem rychlejší. Jedinou nevýhodou je, že Materie umístěné v Ultimátní zbrani, nazískávají AP body. Každá Ultimátní zbraň má i určitou podmínku, kterou když splníte, tak postava nemusí mít ani Strange na 255, aby zbraň ubírala 9999 HP.

Cloud: Ultima Weapon

   Získáte jí po poražení Ultimy Weapon na 2. nebo 3. CD. Čím vyšší má Cloud HP, tím více Ultima Weapon ubírá. 

Barret: Missing Score

   Nachází se v bedně pod schody kanónu v Midgaru během 2. CD. Je nutné mít Barreta v aktivní partě, když bednu otevřete. Čím více mají Materie zasazené ve zbrani AP bodů, tím je zbraň účinnější. 

Tifa: Premium Heart

   Musíte získat klíč k Midgaru, díky kterému se dostaneta až zpět do Wall Marketu. Zde prozkoumejte počítač v jednom z domku. Čím více používáte Limit Breaky, tím je zbraň silnější.

Aerith: Princes Guard

   Najdete jí v chrámu Starobylích v místnosti času ve 4. hodině. Zbraň je silnější, pokud s ní s Materií Cover, chráníte jiné postavy při boji.

Red XIII: Limited Moon

   Na 3. CD se vraťte zpět do Cosmo Canyonu a promluvte si s Bugenhagenem. Čím více má Red XIII MP, tím jsou útoky účinnější.

Yuffie: Conformer

   Najdete jí v potopeném letadle. Čím je zkušenost nepřítele vyšší, tím je zbraň účinnější.

Cait Sith: HP Shout

   Najdete jí v jedné ze skříněk 64. patra v Shinrově mrakodrapu v Midgaru během 2. CD. Čím více má Cait Sith MP, tím je zbraň účinnější.

Vincent: Death Penalty

   Dá vám jí Lukrécie v jeskyni za vodopádem- viz. článek níže. Čím více Vincent zabije nepřátel, tím je zbraň silnější. 

Cid: Venus Gospel

   Po získání čtvrté Huge Materie běžte do Rocket Town a několikrát si promluvte s chlápkem u odpalovací rampy. Čím více má Cid MP, tím je zbraň účinnější.

 

Jak získat Level 4 Limit Breaks:

   Limit Breaky jsou rozděleny do čtyř úrovní, přičemž většina postav má na každé z nich útoky dva, kromě úrovně poslední, kde je k dispozici vždy jen jeden útok. Každá postava se učí útoky postupně. Jakmile získáte během bojů první útok v první úrovni, ihned jej začněte používat. V první úrovni musíte použít první útok minimálně desetkrát, ve druhé osmkrát a ve třetí šestkrát. Jakmile máte naplněnou jednu úroveň, to znamená oba útoky, musíte s postavou vyhrát 40 dalších soubojů, ve kterých musí postava útočit, kouzlit, nejen se bránit, aby jste získali první útok v další úrovni. Útok ve čtvrté úrovni můžete použít pouze tehdy, máte-li i předešlé útoky.

Cloud: Omnislash

   Získáte ho v Battle aréně v Gold Sauceru. Vyhrajte 32 000 BP a vyměňte je za tento Limit.

Barret: Catastrophe

   Poté, co se na obloze na 2. CD objeví Meteor, jděte s Barretem do Nort Corelu a promluvte si s ženou, která je v domku na západě vesnice.

Tifa: Final Heaven

   Na konci 2. CD jděte do Nibelheimu, kde v Tifiině domu zahrajte na piano v druhém patře tuto melodii: Do-Re-Mi-Ti-La-Do-Re-Mi-So-Fa-Do-Re-Do nebo zjednodušeně: křížek, čtvereček,trojúhelník, R1/L1 plus trojúhelník, R1/L1 plus čtvereček, křížek, čtvereček, trojúhelník, R1/L1 plus křížek, kolečko, křížek, čtvereček, křížek. Nakonec zmáčkněte START a Limit je váš.

Aerith: Great Gospel

   Jděte do jeskyně na východ od Junonu (přes řeku se musíte dostat buginkou, takže jí musíte přes loď v Costa del Sol přeplavit na druhý kontinent) a promluvte si se spícím dědou. Pokud je součet všech vašich soubojů za celou hru takový, že končí dvěma stejnými čísly, tak vám dá Mithril. Ten pak doneste kováři do chatky na poloostrově jižně od Gold Sauceru, kde vám ho vymění ze tento Limit (musíte si ho vzít ze škříňky v druhém patře).

Red XIII: Cosmo Memory

   Je v Shinrově sídle v Nibelheimu. Jděte do druhého patra a v levém křídle otevřete sejf- viz. hlavní návod.

Yuffie: All Creation

   Získáte ho po poražení Yuffiina otce ve Wutai- viz. hlavní návod.

Cait Sith: žádný

   Cait Sith má jen dvě úrovně Limitů a dva útoky.

Vincent: Chaos

   Dostanete ho společně s jeho Ultimátní zbraní v jeskyni za vodopádem od Lukrécie - viz. článek níže.

Cid: Higwind

   Tento Limit najdete v bedně v potopeném letadle.

 

Tajné lokace:

Old (Ancient) Forest:

   Tento les se nachází na útesu poblíž Cosmo Canyonu a je přístupný pouze se zeleným, černým nebo zlatým Chocobem. Nebo můžete porazit Ultima Weapon, čímž vám tuto lokaci zpřístupní. V malém lesíku musíte po různu využívat různě velikých žab a dostat se až k jeskyni na druhé straně lesa. Zde je v truhle meč pro Clouda, který ale není lepší než Ultima Weapon. V lese najdete ještě Materii Slash All a Typoon.

Lukrecia´s Cave (Vincentův vodopád):

   Tato lokace je pra vás zajímavé pouze tehdy, máte-li v partě Vincenta. Tato jeskyně za nachází za vodopádem, který je na západním kontinentě v Nibel Aréně. Dostanete se sem jen za pomoci barevných Chocobů nebo ponorky. Musíte sem zavítat s Vincentem v aktivní partě na 3. CD. Lukrécie vám dá Ultimátní zbraň a Limit Level 4 pro Vincenta.

Západní jeskyně:

   Nachází se na kontinentě, kde je Wutai. Najdete jí na východ od nejvyšší hory. Je přístupná pouze s barevnými Chocoby. Uvnitř jeskyně je Materie Mime.

Středozápadní jeskyně:

   Tato jeskyně se nachází poblíž na sever od North Corelu, vedle hory stojící na nahnědlém území. Je přístupná pouze s barevnými Chocoby. Uvnitř je Materie HP<>MP.

Jižní jeskyně:

   Nachází se na konci jihovýchodního výběžku napravo od vesnice Mideel. Opět je přístupná pouze pro barevné Chocoby. Uvnitř je Matarie Quadra Magic.

Severozápadní ostrov:

   Je to oválný ostrov obklopený skalami a stromy v severozápadní části světa. Ostrov není záměrně vidět na mapě a jediný způsob, jak se sem dostat, je vypěstovat zlatého Chocoba. Ve zdejší jeskyni se nachází nejsilnější Materie ve světě FF VII Knights of Round.

 

Pěstování Chocobů:

   K chycení Chocoba potřebujete Lure Materii, kterou koupíte na Chocobo farmě. Tuto Materii dejte někomu z postav. Nakupte si velkou zásobu krmení a pronajměte si od majitele farmy stáje. To můžete teprve až od druhé poloviny 2. CD. Pak už se vydete hledat Chocoby, kteří jsou na několika místech světa. Chycené Chocoby na farmě prohlédněte (move him), tím zjistíte, jaký druh jste chytili.

1. poblíž Chocobo farmy

2. přímo na sever od chrámu Starobylích

3. Západní kontinent, na malém ostrůvku v severozápadním rohu

4. jihovýchodně od Gold Sauceru

5. na západ od Snow Village

6. na západ od Mideelu

Druhy Chocobů:

Ošklivý Chocobo - můžete ho získat na kterémkoli lovišti. Poznáte ho podle hlavy hluboko svěšené. Těchto druhů se zbavujte, jsou naprosto k ničemu.

Průměrný Chocobo - můžete ho získat na kterémkoli lovišti. Při snaze ho ubytovat ho poznáte tak, že Billy zahlásí: ,,This is pretty average Chocobo,,. Není moc užitečný, a tak se ho zbavujte.

Chodící Chocobo - můžete ho chytit na lovišti u Gold Sauceru. Poznáte ho podle charakteristické chůze. Těchto už se nazbavujte, budete je totiž potřebovat. 

Běžící Chocobo - můžete ho získat na lovišti poblíž Mideelu. Poznáte ho podle běhu. Také se jich už nezbavujte.

Skvělý Chocobo - patří mezi nejlepší z normálních Chocobů. Můžete ho chytit poblíž Snow Village, ale je to těžké. Poznáte ho podlo toho, že bude utíkat se svěšenou hlavou.

Vypěstovaní Chocobové:

K pěstování Chocobů potřebujete dva Chocoby opačného pohlaví a místo ve stáji. Dále ještě speciální krmení. 

Modrý Chocobo - přistaňte poblíž Bone Village a pobíhejte ve zdejších lesích, než narazíte na nepřítele jménem Vlakoradose. Ukradněte mu Carob Nut, který budete potřebovat k páření. Poté chytněte chodícího a běžícího Chocobu, které i za pomoci Carob Nut spářete. Budete-li mít štěstí, tak se vám narodí buď modrý nebo zelený Chocobo. V případě že ne, restartujte hru a zkuste to znova. Modrý Chocobo může chodit přes řeky.

Zelený Chocobo - totéž, buď se vám narodí zelený nebo modrý. Budete ale potřebovat oba, jestli chcete v šlechtění pokračovat, a to dokonce v opačných pohlavích. Zelený Chocobo může přes hory.

Černý Chocobo - pořiďte si další Carob Nut a zeleného a modrého Chocobu opačných pohlaví. Zaleťte na severní kontinent, kde je na západ od ústí jeskyně vedoucí do města Starobylích malá chatka, kde si od Chocobo Sage kupujte krmení, která zvýší Chocobům atributy (krom toho, tu je i Materie Enemy Skill). Nakupte tedy něco přes dvacet Sylkis Greens a každému z barevných Chocobů dejte na farmě po deseti (funkce Breed). Běžte do Gold Sauceru a ve zdejších závodech závoďte se svými barevnými Chocoby a vytrénujte je oba až do skupiny A. Oba takto vytrénované barevné Chocoby spářete. Třeba se vám narodí právě černý Chocobo. Může chodit přes řeky a hory. 

Zlatý Chocobo - leťte na otrůvek severovýchodně od Midgaru a od nepřátel jménem Goblin si ukreďněte krmení Zeio Nut. Pořiďte si černého a skvělého Chocoba opačných pohlaví. Oba vytrénujte v Gold Sauceru až do skupiny S. Pokuste se je spářit, je to velmi těžké a náročné a určitě budete muset několikrát restartovat hru, ale časem se vám to jistě podaří. Zlatý Chocobo může běhat po celé mapě (přes řeky, moře, hory atd...).

 

Weapons - megasouboje:

1. Original Weapon: zaútočí na Junon, ale mocný Mako kanón ho zabije. Není možné s ním bojovat. 

2. Ultima Weapon: poprvé se s ním střetnete v Mideelu na 2. CD. Po zničení Diamond Weapon leťte k velkému vodnímu kráteru na západ od Junonu, nad kterým se bude vznášet. Narazte do něj s Higwindem a poražte ho, bohužel odletí, a vy ho budete muset pronásledovat po celém světě. Vždy se někde na chvíli zastaví, ale lokace, ke kterým letí, se vždy mění. Budete s ním muset bojovat tak pětkrát. Poslední a závěrečný souboj se ale vždy odehraje nad Cosmo Canyonem. Právě v tomto boji zakouzlí i silné kozlo pro Enemy Skill Shadow Flare. Odměnou za jeho poražení je Ultimátní zbraň pro Clouda a zpřístupnění lokace Old Forest. Je to poměrně jednoduchý protivník, který nevyžaduje mít úplně silnou partu. 

3. Diamond Weapon: ke konci 2. CD zaútočí na Midgar. Budete s ním muset chvíli bojovat, ale je to poměrně lehký souboj. Zabije ho nakonec Mako kanón.

4. Emerald Weapon: tohle je jeden ze dvou opravdových megasoubojů, na které si můžou troufnout jen oravdu zkušení a mimořádně silní hráči. Nachází se pod mořskou hladinou. Máte na něj limit jen 20 minut, navíc on sám může kdykoli opustit bojiště, a to i klidně před koncem souboje. Musíte mít u svých postav HP 9999 a MP 999. Level bezpodmínečně 99 a Materie Knights of Round a Mime na Master Level. Ultimátní zbraně a Limit Level 4. Taktika je zde jednoduchá a účinná. S Cloudem zakouzlete přes W- Summon Knigts of Round a s ostatními postavami už jen používejte Mime a rytíře prostě zkopírujte. Emerald Weapon má něco kolem 500 000 HP.

5. Ruby Weapon: nejtěžší monstrum v celém světě FF VII. Boje se můžete zúčastnit pouze s jednou postavou, protože pak začne Ruby používat nepříjemná eliminační kouzla, která by mohla zasáhnout i Clouda. Proto ostatní dvě postavy zabijte a do souboje vstupte pouze s Cloudem. K boji potřebujete Ultima Weapon pro Clouda a Limit Level 4. Dála W-Summon na Master level a Materie Master Summon, Master Magic a Master Command. Dejte Cloudovi náramek Ribbon a ještě si opatřete hodně přes 20 Turbo Etherů a Elixirů. Ruby se nachází v poušti poblíž Gold Sauceru (malý červený drápek). Ze začátku používejte Hadese a paralyzujte Rubyho, teprve pak používejte Knights of Round. Toto neustále kombinujte s Attackem a jinými Summony a po čese se vám ho jistě podaří udolat. Má něco přes 800 000 HP, takže počítejte s tím, že se boj trochu protáhne. Pokud jej porazíte, pak jste opravdový mistři. Jako odměnu získáte Desert Rose, kterou zaneste dědovi do Kalmu, který vám za ní dá opravdu neskutečné ceny.

 

Klíč k Midgaru:

   Po záchraně Clouda z Mideelu na 2. CD se u brány Midgaru objeví člověk, se kterým si promluvte. Řekne vám, že ztrati klíč od města během vykopávek. Běžte tedy do Bone Village a stejně jako kdysi Lunar Harpu, tak i teď klíč od Midgaru, hledejte stejně (Normal Treasure). Klíč by se měl nacházet v pravé části dole u žebříku. Hledání určitě chvilku potrvá, takže buďte trpělivý.

 

Trik šťastných 7777:

   K tomuto triku je zapotřebí získat u některé z postav 7777 HP. Je to velive těžké a problematické, protože to vyžaduje kombinaci Materií a Levelu získaných za slabé nepřátele. Mně osobně se to podařilo jen jednou, a to, když jsem hrál FF VII poprvé. Pokud se vám to skutečně podaří, tak postava v boji automaticky zaútočí 64x za sebou a vždy ubere nepříteli 7777 HP (!). Tento trik můžete použít i na některého z bossů či Weapona. Ale je to zbabělé, ne?

 

Ztracené zápisky:

   Během hry můžete na několika místech narazit na tzv. Turtle´s Paradise. Pokud všech 6 těchto zpráv najdete a přečtete si je, tak ve Wutaii v restauraci dostanete od výčepního několik zajímavých věciček: Power Source, Guard Source, Magic Source, Mind Source, Speed Source, Luck Source a Megalixir.

1. Midgar: sektor 5 chudinská čtvrť, jihovýchodní domek, druhé patro na zdi vedle schodiště.

2. Midgar: Shinrův mrakodrap, v 1. patře na nástěnce poblíž výtahů.

3. Gold Saucer: v strašidelnám hotelu (Ghost Hotel) si přečtěte nápis ,,shop,, vedle vchodu do obchodu.

4. Cosmo Canyon: na dřevěném sloupu u obchodu se zbraněmi a se Save Pointem.

5. Cosmo Canyon: zlatý papír vedle dveří ve druhém patře hospody.

6. Wutai: v Yuffiině domku na pravé stěně od hlavních dveří (až po splnění úkolu s Yuffie-viz. hlavní návod).

 

Bonusová sekvence:

   Na 3. CD běžte do Nibelheimu, kde v Shinrově sídle běžte do tajné laboratoře. Zpustí se tajná sekvence, která objasní něco z úžasného příběhu FF VII.

 

Final Fantasy VII rande:

   Tak tahle kuriozita je u nás prakticky neznámá a vůbec se jí nevěnuje žádná pozornost a přitom jde o jeden z nejzajímavějších triků v celé hře. Pamatujete na onu slavnou scénu s Cloudem a Aerith v Gold Sauceru na konci 1. CD? Pokud budete hrou procházet normálním způsobem (viz. návod) nebo reagovat očekávaně na jisté situace ve hře, tak v této scéně s randem bude s Cloudem Aerith. Jenže pokud se odchýlíte od předpokládaného scénáře, tak zde Aerith nebude, ale místo ní se může rande odehrát s Tifou, Yuffie nebo dokonce i s Barretem.

ObrazekRande s Aerith:

   Stačí hrou postupovat podle obvyklého scénáře, tzn. odpovídat na všechny její dotazy kladnou odpovědí, párkrát si jí dát do aktivní party (např. při první návštěvě Gold Sauceru jí mít v partě) a v scéně v kostele v Midgaru jí ze shora radit k boji.

Rande s Tifou:

   V tomto případě dávat přednost před Aerith. Mít jí neustále místo Aerith v aktivní partě. Dát Tifě květiny na začátku hry v baru Seventh Heaven. Říct Aerith v jejím domě před návratem do 7. sektoru, že je Tifa vaše přítelkyně. A nakonec v Gongaze běžte do Zackova domu s Aerith a Tifou a venku si pak promluvte s Tifou a opusťte vesnici.

Rande s Yuffie:

Obrazek   Tak tady je to trošku složitější: nekupujte na začátku hry od Aerith květiny, v kostele nutit Aerith bojovat, když poprvé narazíte na Reda XIII, tak pošlete Tifu s Aerith pryč, po skončení Cloudova vyprávění v Kalmu se vraťte do města a všechny obyvatele pořádně vyzpovídejte, při vstupu do Fort Condor odpovězte chlápkovi před vstupem dvakrát negativně, získejte Yuffie před vstupem do Junonu a na nákladní loďi dejte Yuffie Tranquilizer, v Gold Sauceru si nechte v partě Aerith a později ve vězení i Yuffie, dokončete úspěšně všechny questy s Yuffie ve Wutai...uff a mělo by to být. Yuffie je také jediná, která Clouda na tomto rande políbí.

Rande s Barretem: 

Obrazek   V baru Seventh Heaven dejte květiny Marlene, nechte Arith v kostele bojovat, po zničení 7. sektoru Marlene v Aerithině domě odpovězte "I dunno.", po setkání s Redem XIII. pošlete Barreta pryč s Aerith, mějte v aktivní partě pořád Barreta a Reda XIII., v Kalmu si se všemi promluvte, v Gold Sauceru mějte v partě pořád Reda XIII. a nechoďte do Wutai.

   Jsou to zdlouhavé procesy a časově náročné, spíše pro opravdové fanoušky, kteří chtějí vidět i jiné možnosti hry po jejím dohrání.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 Statistiky

Online: 1
Celkem: 110596
Měsíc: 338
Den: 9